בדיקת אקו לב במאמץ פרטי

אקו לב במאמץ פרטי

אקו לב במאמץ יעיל להערכה של מחלת העורקים הכליליים המספקים דם ללב ולהערכה של תפקוד המסתמים בלב בתנאי מאמץ. ניתן להעריך באמצעות אקו לב במאמץ, את תפקוד הלב במנוחה בהשוואה לתפקוד הלב לאחר המאמץ. שינויים בהתכווצות שריר הלב במאמץ יכולים להצביע על הימצאותה של מחלת לב כלילית ומידת חומרתה של המחלה לרבות חסימות והיצרויות בכלי הדם של הלב. בנוסף באמצעות אקו לב במאמץ ניתן להעריך את תפקוד מסתמי הלב בתנאי מאמץ, זאת על ידי על ידי מדידות וחישובים שונים. ישנה חשיבות רבה למידע המתקבל מתוצאות אקו לב במאמץ בכל הקשור לניהול הטיפול הרפואי של הנבדק הספציפי, המעקב הרפואי וקבלת ההחלטות על ידי הרופא המטפל. בדיקת אקו במאמץ מבוצעת בהפניית רופא דרך קופות החולים ובאופן פרטי.

מה ההנחיות לאקו לב במאמץ פרטי?

לפני ביצוע אקו לב במאמץ פרטי אפשר לאכול ארוחה קלה, לשתות בסמוך לבדיקה מים או נוזלים צלולים, מומלץ לא לשתות קפאין בסמוך לזמן ביצוע האקו לב במאמץ. רצוי להגיע לאקו לב במאמץ בבגדים נוחים הכוללים שני חלקי לבוש – חולצה ומכנסיים/חצאית ונעליים נוחות להליכה. התייעצו עם הרופא המטפל על לקיחת תרופות לפני ביצוע אקו לב במאמץ פרטי.

איך מבצעים אקו לב במאמץ פרטי?

לפני בדיקת לב במאמץ המבוצע באופן פרטי, נבקשך להוריד מחלק הגוף העליון את הבגדים. בזמן ביצוע הבדיקה, ניתן ללבוש חלוק או חולצה. בתחילת ביצוע אקו לב במאמץ, הטכנאי הרפואי יחבר אותך לאק"ג על ידי מדבקות (אלקטרודות) המודבקות לחזה. על מנת לקבל רישום אק"ג איכותי במהלך בדיקת האקו לב במאמץ הטכנאי הרפואי יאלץ לשפשף מעט את העור של המטופל במקום בו נערכת הצמדת האלקטרודות, לחזה של המטופל. לעיתים לפני בדיקה זו אצל גברים יש צורך בגילוח נקודתי של השיער בחזה.קצב ההליכה ושיפוע ההליכון עולים בהדרגה בזמן אקו לב במאמץ עד להגעה לדופק המטרה של הנבדק. זמן המאמץ בבדיקת האקו לב במאמץ תלוי בגיל הנבדק ויכולת המאמץ האישית שלו. במהלך בדיקת האקו במאמץ יעקוב הטכנולוג הרפואי המלווה את הבדיקה אחר רישום האק"ג, הדופק ולחץ הדם. בשלב ראשון לביצוע אקו לב במאמץ פרטי, מבצעים בדיקת אקו לב במנוחה. הבדיקה מתבצעת בשכיבה על צד שמאל ואחר כך נערכת בדיקת אקו לב תוך כדי מאמץ בהליכה על גבי הליכון חשמלי .בסוף ביצוע אקו לב במאמץ המטופל מתבקש לחזור במהירות למיטת הבדיקה, לבדיקת אקו לב במנוחה לצורך השוואה.

אקו לב במאמץ פרטי מבוצע על ידי שני טכנאים: טכנאי אקו-לב וטכנאי מאמץ. רופא קרדיולוג יהיה נוכח בחדר הבדיקה או בסמוך לו. בסיום ביצוע אקו לב במאמץ נערך דו"ח המסכם את נתוני האקו ומבחן המאמץ וקרדיולוג בכיר, מומחה לאקו-לב, מאשר את הפיענוח בחתימתו. בסיום הבדיקה ניתן לנבדק דו"ח סיכום הבדיקה על ידי הקרדיולוג המפענח.

מבוטחי קופות החולים מכבי ולאומית, יכולים לבצע את הבדיקה במכון אשד, דרך קופות החולים בלבד.

מהם הסיכונים באקו לב במאמץ?

אקו לב במאמץ נחשבת לבדיקה בטוחה אשר בצידה, סיכון מועט. למרות זאת לעיתים נדירות הבדיקה כרוכה בהאצת הדופק ועלייה בעוצמת ההתכווצות של הלב. עלולים להיגרם בעקבות בדיקה זו כאבים בחזה, קוצר נשימה, סחרחורת ובמקרים נדירים אף יותר, הפרעות בזרימת הדם לעורקי הלב או להפרעות בקצב הלב. בדרך כלל תופעות לוואי אלו חולפות לאחר מנוחה קצרה. תופעות אלו תופענה בדרך כלל במהלך אקו לב במאמץ עצמו או מיד אחריו. למרות זאת, אם מופיעים לאחר בדיקת אקו לב במאמץ פרטי כאבים בחזה, קוצר נשימה ודופק מואץ או דופק לא סדיר, יש לפנות מיידית לרופא.

מה משך ביצוע אקו לב במאמץ?

  • אקו לב במאמץ נמשכת כ 30 דקות.
  • לאחר ביצוע אקו לב במאמץ ניתן לאכול ולשתות כרגיל.
  • לאחר ביצוע אקו לב במאמץ, הנבדק יכול לחזור לפעילות יומיומית רגילה.
  • לאחר ביצוע הבדיקה במאמץ, הנבדק יכול לחזור וליטול את התרופות שבשימוש יומיומי.

איך מקבלים תוצאות בדיקת אקו לב במאמץ פרטי ?

  • תוצאות בדיקת אקו לב במאמץ פרטי ניתנות על ידי הקרדיולוג בתום הבדיקה.
  • ניתן לקבל את תוצאות בדיקת האקו לב במאמץ בדלפק מזכירות מכון רפואי אשד המכון הלבבי.
  • קיימת אפשרות לקבל קישור מאובטח לתוצאות האקו לב במאמץ הפרטי שבוצע, בהודעת טקסט.

אשד המכון הלבבי, אקו לב במאמץ פרטי

אשד המכון הלבבי, הוקם במטרה לספק את האיכות הגבוהה ביותר של טיפול לבעיות לב וכלי דם, לתושבי מודיעין-מכבים-רעות ומרכז ישראל. מכון רפואי אשד נוסד בשנת 2022 על ידי רופאים מומחים בקרדיולוגיה פולשנית ואקו לב, ד"ר דוד מרמור , פרופסור שמי קרסו וטכנולוגית רפואית מומחית באקו לב אורית אלירז. למרכז רפואי אשד לבדיקות לב, שרותי בדיקות רפואיות קרדיולוגיות וייעוץ קרדיולוגי הנערכים על טכנאים רפואיים ועל ידי רופאים קרדיולוגים מומחים. כול זאת נערך באופן איכותי, בזמינות גבוהה ושירות אישי. השירותים הרפואיים באשד המכון הלבבי כוללים: אקו לב למבוגרים ולילדים, בדיקות לב במאמץ, אקו לב במאמץ וייעוציים רפואיים על ידי קרדיולוגים. אנו עובדים עם קופות החולים השונות ובאופן פרטי. מבוטחי קופות החולים מכבי ולאומית, יכולים לבצע את הבדיקה במכון אשד, דרך קופות החולים בלבד.

דילוג לתוכן