אקו לב

אקו לב פרטי

מהי בדיקת אקו לב?

אקו לב  הינה בדיקה המבוצעת באופן פרטי ודרך קופות החולים. מדובר בבדיקת אבחון המיועדת ללב. אקו לב רגיל ופרטי הינה בדיקת אולטרסאונד הנערכת באמצעות גלי קול בתדר גבוה, שאינו נשמע לאוזן האנושית.  בדיקת אקו לב מיועדת להדמיה של  פעילות הלב במנוחה ובזמן נתון.  הבדיקה נערכת על ידי טכנאי אקו ומפוענחת על ידי קרדיולוג. הבדיקה בטוחה ואינה כרוכה בכאב או בסיכון כלשהו.

אקו לב  משמש לאבחן ולהערכה של מבנה הלב, המסתמים וזרימת הדם  בעורקי הלב. ביצוע אקו לב נערך בהפניית רופא במצבים של צורך באבחון  אוושה שנמצאה בבדיקת רופא, בעיה במסתמי הלב, סימנים לזיהום, הערכת תפקוד שריר הלב ועוד. באמצעות בדיקת אקו לב פרטי ורגיל, ניתן למדוד את גודל החדרים והעליות בלב לרבות כלי הדם הגדולים ולהעריך את מידת ההתכווצות של חדרי הלב, מבנה המסתמים ותפקודם.

ביצוע אקו  לב פרטי כולל שימוש בדופלר המאפשר הערכה של זרימת הדם בלב. בדיקת הדופלר מאפשרת למדוד את מהירות וכיוון הזרימה בכלי הדם. זאת במטרה להעריך את פעילות המסתמים בלב ועוד. תוצאות הבדיקה המתקבלות מבדיקת אקו לב  עוזרות ומסייעות לרופא המטפל לקבוע את האבחנה הרפואית ולהתאים באופן אישי את הטיפול הרפואי הדרוש לכל מטופל.

האם בדיקת אקו לב פרטי דורשת הכנה?

לקראת ביצוע אקו לב פרטי ובכלל אין צורך בהכנות רפואיות  מיוחדות. לפני בדיקת אקו לב פרטי אפשר להמשיך בשגרת היום הרגילה, אפשר לאכול כרגיל ולקחת תרופות בשגרה, אלא אם ניתנה הוראה שונה על ידי הרופא המטפל.

מהו מהלך אקו לב פרטי?

אקו לב פרטי נערך על ידי  טכנאי רפואי  שעבר התמחות באקו-לב והוכשר לבצע בדיקה זו. במהלך ביצוע האקו לב, הנבדק שוכב על צדו השמאלי. לפני ביצוע האקו לב, המטופל  יסיר את הבגדים מגופו העליון. בזמן ביצוע האקו לב הפרטי אפשר ללבוש חלוק או חולצה פתוחה. במהלך האקו לב, הטכנולוג הרפואי מחבר ומצמיד לחזה של נבדק מדבקות אק"ג והוא מוריד אותן בסוף הבדיקה. במהלך הבדיקה הטכנאי הרפואי מניח מתמר על החזה או הבטן העליונה של הנבדק. הטכנאי הרפואי משתמש בג'ל אולטרסאונד על בסיס מים המסייע לפעילות המתמר. 
התאורה בחדר האקו לב חלשה במטרה לאפשר לטכנאי הרפואי צפייה טובה יותר בתמונת האקו לב ובביצוע הבדיקה.

אקו לב  פרטי, נערך באמצעות שימוש  בגלי הקול אשר אינם מורגשים. בדיקת אקו לב אינה מלווה כלל בכאב. לעתים, תיתכן תחושת לחץ קלה על בית החזה בעקבות הצורך של הטכנאי לשפר את ההדמיה של הלב. בסיום האקו לב הפרטי, הטכנולוג הרפואי רושם דו"ח בדיקה מפורט ומוציא פלט של תמונות על ממצאי הבדיקה. לאחר סיום הבדיקה, קרדיולוג בכיר, מומחה לאקו  לב מפענח את הבדיקה

כמה זמן אורך אקו לב פרטי?

משך בדיקת אקו לב הנערכת באופן פרטי או דרך הקופות הינו שונה מנבדק אחד לחברו. בדיקת אקו לב ממוצעת אורכת בין 15-20 דקות. לעיתים הבדיקה אורכת זמן ממושך יותר, לנבדקים עם ממצאים מרובים או קושי בביצוע הבדיקה.

האם יש סיכון בבדיקת אקו לב פרטי?

בדיקת אקו-לב  הינה חיצונית איננה פולשנית ואיננה מלווה בשימוש בקרינה. בדיקת אקו לב עושה שימוש בגלי אולטרסאונד ונמצאת בשימוש רפואי רב  לאבחון מחלות לב בארץ ובעולם.

כיצד  מקבלים תוצאות בדיקת אקו לב פרטי?

  • תוצאות בדיקת אקו לב פרטי ניתנות על ידי הקרדיולוג בתום הבדיקה.
  • ניתן לקבל את תוצאות בדיקת האקו לב במאמץ בדלפק מזכירות מכון רפואי אשד המכון הלבבי.
  • קיימת אפשרות לקבל קישור מאובטח לתוצאות האקו לב במאמץ הפרטי שבוצע, בהודעת טקסט.

אשד המכון הלבבי לבדיקת אקו לב פרטי

מכון רפואי אשד נוסד בשנת 2022 על ידי רופאים מומחים בקרדיולוגיה פולשנית ואקו לב, ד"ר דוד מרמור, פרופסור שמי קרסו וטכנולוגית רפואית מומחית באקו לב אורית אלירז. אשד המכון הלבבי, הוקם במטרה לספק את האיכות הגבוהה ביותר של אבחון וטיפול לבעיות לב וכלי דם, לתושבי מודיעין-מכבים-רעות ומרכז ישראל. למרכז רפואי אשד המכון הלבבי, שרותי בדיקות רפואיות קרדיולוגיות וייעוץ קרדיולוגי הנערכים על טכנאים רפואיים ועל ידי רופאים קרדיולוגים מומחים. הבדיקות נערכות באופן איכותי, בזמינות גבוהה ושירות אישי. השירותים הרפואיים באשד המכון הלבבי כוללים: אקו לב למבוגרים ולילדים, בדיקות לב במאמץ, אקו לב במאמץ וייעוציים רפואיים על ידי קרדיולוגים. אנו עובדים באופן פרטי ועם קופות החולים השונות. מבוטחי קופות החולים מכבי ולאומית, יכולים לבצע את הבדיקה במכון אשד, דרך קופות החולים בלבד.

דילוג לתוכן