בדיקות לב פרטיות

בדיקות לב פרטיות הנערכות במכון הלבבי אשד מספקות הערכה מפורטת של בריאות הלב ומסייעות באיתור מוקדם, אבחון בעיות לב שונות. עם התקדמות הטכנולוגיה הרפואית, בדיקות לב פרטיות הפכו יותר ויותר מתוחכמות, ומציעות שפע של כלי אבחון להערכת מבנה ותפקוד הלב בצורה מדוייקת.

ישנן מספר בדיקות לב פרטיות אשר מבוצעות באשד המכון הלבבי.

בדיקות לב פרטיות באשד המכון הלבבי כוללות:

  • אקו לב
  • אקו לב במאמץ
  • בדיקת מאמץ
  • בדיקה קרדיולוג פרטי
  • אקן לב ויעוץ קרדיולוגי

בדיקות לב פרטיות חיוניות לאבחון בעיות לב ולניטור יעילות הטיפול ולהערכת התקדמות מחלות הלב וכלי הדם אצל חולי הלב. בדיקות לב עשויות לספק אבחון מהימן וטיפול מותאם אישית וממוקד לכל מטופל, לשפר את התוצאות ואת איכות החיים. בסך הכל, בדיקות לב הן בדיקות חיוניות לשמירה על בריאות הלב ושיפור רווחת החולה הלב.

בדיקות לב פרטיות

מרפאה פרטית למחלות שריר הלב

באשד המכון הלבבי, מרפאה ייחודית, מרפאה פרטית למחלות שריר הלב, המיועדת לאבחון, הערכה וטיפול באנשים עם הפרעות בשריר הלב. המרפאה פועלת בניהולו המיומן של פרופ' שמי קרסו, קרדיולוג מומחה בתחומו בעל התמחות במחלות שרירי הלב.

מה כוללת המרפאה הפרטית למחלות שריר הלב?

מרפאה פרטית למחלות שריר הלב כוללת ייעוץ רפואי שמטרתו אבחון וניהול מחלות שריר הלב. פרופסור שמי קרסו, קרדיולוג מומחה בעל ניסיון ידע רב במחלות שריר הלב, יועץ ומבצע אבחונים ראשוניים וגיבוש המלצות לטיפול. תהליך הייעוץ הרפואי כולל את המרכיבים המרכזיים הבאים:

  • עריכת יעוץ רפואי עם המטופל לאיסוף היסטוריות רפואיות, אישית ומשפחתית מקיפה.
  • ביצוע בדיקה גופנית יסודית מקיפה כולל א.ק.ג. וביצוע אקו לב להערכת תפקוד הלב.

לצורך הערכה רפואית מדויקת פעמים רבות יש צורך בבדיקות אבחון נוספות כמו MRI לב מיפויי לב שונים, ניטור קצב ממושך (בדיקת הולטר) וייעוץ גנטי. במקרים מסוימים, ההערכה התפקודית עשויה לדרוש גם אקו לב במאמץ. גישות הטיפול במחלות שריר הלב מותאמות לסוג הספציפי של המחלה והן שונות באופן משמעותי מאלה המופעלות במחלות לב נפוצות יותר כגון: מחלות כלי דם או מסתמים. כמו כן, ישנן הפרעות מסוימות בשרירי הלב המחייבות טיפולים מיוחדים.

קרדיולוגיה פרטית פרופסור שמי קרסו וד"ר דיויד מרמור

פרופסור שמי קרסו וד"ר דיויד מרמור הינם קרדיולוגים פרטיים, המתמחים באבחון וטיפול בהפרעות לב וכלי דם. רופאים מומחים אלו בקיאים בטיפול במגוון רחב של בעיות קרדיווסקולריות ופונים לחולים למבוגרים. הם נותנים מענה למגוון מחלות בתחום הקרדיולוגיה, כגון: מחלות מסתמים, הפרעות בשרירי הלב, אי ספיקת לב, בריאות הלב, כלי הדם של נשים, הפרעות קצב לב, טרשת עורקים, בעזרת בדיקות אבחון שונות, הקרדיולוגים הפרטיים מספקים הערכות מדויקות ומתאימים אישית את תוכנית הטיפול לכל מטופל.

התייעצות עם קרדיולוגים הפרטיים כרוכה באיסוף היסטוריה רפואית מפורטת של המטופל, כולל תסמינים, ביצוע בדיקה גופנית, ביצוע א.ק.ג, מדידת לחץ דם, סקירת בדיקות לב קודמות, ואפשרות המלצה על הערכות קרדיולוגיות נוספות כמו בדיקות דם, בדיקות מאמץ, אקו לב, אולטרסאונד של עורק הצוואר, וניטור לב.

 היתרון בבחירת הקרדיולוגים הפרטיים של אשד המכון הלבבי טמונה בהנגשת תורים מהירים ובשירות מקצועי אישי ואיכותי, הערכות מקיפות, אבחונים מהירים ומדויקים, אסטרטגיות טיפול מותאמות ומעקב קשוב. המטופלים נהנים מתשומת לב פרטנית, הבנה מעמיקה של מצבם ומתן טיפול יעיל, שאולי לא תמיד אפשרי בתוך מערכות הבריאות הציבוריות עם מגבלות זמן ותקופות המתנה ממושכות ליעוץ קרדיולוגי. בחירה בקרדיולוג פרטי מעניקה למטופלים גישה מיידית להערכות מומחים ומתייחסת לדאגותיהם באופן מיידי. בנוסף, אנשים עם כיסוי ביטוחי עשויים להיות זכאים להחזר מלא או חלקי עבור ייעוץ ובדיקות קרדיולוגיות עם קרדיולוג פרטי.

אקו לב פרטי

אחת הבדיקות הנפוצות ביותר היא אקו-לב. אקו לב ( אקו קרדיוגרפיה) הוא בדיקת אבחון חיצונית המשתמשת בגלי קול כדי ליצור תמונות בזמן אמת של הלב. טכניקת הדמיה זו משתמשת בגלי קול בתדר גבוה שאינם מורגשים לאוזן האנושית, מה שמבטיח את הבטיחות והנוחות של המטופל.

אקו לב פרטי מסייע באבחון והערכת היבטים שונים של הלב, כולל המבנה שלו, המסתמים ודפוסי זרימת הדם שלו. בדיקה זו זה יכול לספק תובנות חשובות לנושאים כמו: זיהוי הגורם הבסיסי לאיוושה בלב שזוהתה במהלך בדיקה גופנית, זיהוי הפרעות במסתמים, הערכת סימני זיהום, הערכת תפקוד שרירי הלב ועוד. על ידי ניתוח התמונות שנוצרו במהלך אקו לב פרטי, ניתן למדוד את ממדי חדרי הלב וכלי הדם העיקריים, להעריך את התכווצות חדרי הלב, להעריך את המבנה והתפקוד של המסתמים, ולקבל אינדיקציות חיוניות לגבי בריאות הלב הכללית.

בנוסף להמחשת מבנה הלב, בדיקת אקו לב פרטית משלבת טכנולוגיית דופלר לבחינת זרימת הדם בתוך הלב. הדמיית דופלר מאפשרת מדידת מהירויות וכיווני זרימה בכלי הדם, ומציעה מידע רב ערך להערכת הפונקציונליות של מסתמי הלב ופרמטרים קריטיים אחרים. הנתונים המקיפים המתקבלים מבדיקת אקו לב מסייעים לקרדיולוגים בביצוע אבחנות מדויקות ובהתאמת תוכניות טיפול אישיות לכל מטופל בהתאם לצרכי הלב הספציפיים שלו.

אקו לב במאמץ פרטי

אקו לב במאמץ פרטי משמש כמבחן רב ערך להערכת מחלת העורקים הכליליים והערכת תפקוד המסתמים במאמץ גופני. אבחון זה כולל ביצוע אקו לב במאמץ בזמן שהמטופל במאמץ, המאפשר השוואה בין ביצועי הלב במנוחה לעומת ביצועי לב במאמץ. שינויים בהתכווצות שריר הלב שנצפו במהלך פעילות גופנית יכולים לספק מידע לגבי נוכחות וחומרת מחלת עורקים כליליים וחסימות בתוך כלי הדם של הלב. לנתונים המתקבלים מבדיקת אקו לב במאמץ יש חשיבות משמעותית במתן הטיפול, מעקב אחר התקדמות המטופל וסיוע לרופא המטפל בקבלת החלטות קליניות מושכלות.

בדיקת מאמץ פרטי

בדיקת מאמץ פרטי, הידועה גם בשם ארגומטריה, בדיקת אבחון המעריכה את היכולת התפקודית של הלב ואת הפעילות החשמלית במהלך מאמץ גופני. כאשר הלב נמצא במתח עקב ביקוש מוגבר לחמצן, ייתכנו שינויים ניכרים בפעילות החשמלית שלו, אותם ניתן לזהות באמצעות א.ק.ג המציג את האותות החשמליים של הלב. על ידי הערכת תגובת הלב למאמץ, רופאים יכולים לגלות חריגות שאולי אינן נראות במנוחה, ולספק תובנות חשובות לגבי תפקוד הלב ובעיות פוטנציאליות.

תוצאות בדיקת מאמץ יכולות לחשוף חסימות בעורקים הכליליים המספקים דם וחמצן לשריר הלב. רמת המאמץ במהלך הבדיקה מותאמת לכל אדם בהתבסס על גורמים כמו: גיל והיסטוריה רפואית. בדיקת מאמץ פרטי היא כלי באבחון כאבי חזה, קוצר נשימה, חולשה, הפרעות קצב והפרעות בהולכה במהלך פעילות גופנית. הוא משמש גם לניטור חולים עם מצבי לב ידועים ולהערכת הסיכון למחלות לב אצל אנשים עם גורמי סיכון כמו יתר לחץ דם, כולסטרול גבוה או היסטוריה משפחתית של בעיות לב.

בנוסף, בדיקות מאמץ יכולות להעריך את רמות הכושר הגופני הן אצל אנשים בריאים והן אצל אלו העוסקים בפעילות גופנית אינטנסיבית.

בדיקות לב פרטיות באשד המכון הלבבי

אשד המכון הלבבי, הוקם על מנת לספק טיפול קרדיווסקולרי איכותי לתושבי מודיעין-מכבים-רעות ומרכז הארץ. המכון הוקם בשנת 2022 על ידי מומחים בעלי שם בקרדיולוגיה פולשנית ואקו לב, ד"ר דוד מרמור ופרופסור שמי קרסו, יחד עם טכנאית רפואית מומחית לאקו לב, אורית אלירז. אשד המכון הלבבי הוקם כדי לתת שירותי בדיקות לב וייעוץ קרדיולוגי יוצאי דופן. שירותים אלו מנוהלים על ידי טכנאים רפואיים מיומנים וקרדיולוגים מומחים באופן המאופיין במצוינות, נגישות וטיפול מותאם אישית. המכון מציע מגוון שירותים רפואיים, לרבות אקו לב למבוגרים ולילדים כאחד, בדיקות מאמץ ללב, אקו לב והתייעצות עם קרדיולוגים. אנו עובדים עם קופות החולים השונות ובאופן פרטי. מבוטחי קופות החולים מכבי ולאומית, יכולים לבצע את הבדיקה במכון אשד, דרך קופות החולים בלבד."

דילוג לתוכן